ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ BLOG (http://aepvatolakkou.blogspot.gr/) ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΤΟΥ....

Πέμπτη 27 Αυγούστου 2009

AMΣ ΓΑΛΑΤΙΝΗ - Α.Ε.Π. Βατολάκκου 3-2

Φιλικός αγώνας
Τετάρτη: 26 Αυγούστου 2009
Σ' ένα δυνατό και σκληρό παιχνίδι, που μόνο φιλικό δεν έμοιαζε, η Α.Ε.Π. ηττήθηκε στη Γαλατινή μ' ένα γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα απ' την τοπική ομάδα. Η Α.Ε.Π. του α΄ημιχρόνου σε τίποτα δεν...
θύμιζε την ομάδα που πριν από λίγες μέρες επιβλήθηκε άνετα του Περάματος. Υποτονική και άχρωμη, χωρίς καμιά σύνδεση στις γραμμές της, έδωσε την ευκαιρία στη Γαλατινή να προηγηθεί και να επιβληθεί απόλυτα στον αγωνιστικό χώρο. Το β΄ημίχρονο ήταν "χάρμα" οφθαλμών". Οι δύο ομάδες απέδωσαν καταπληκτικό ποδόσφαιρο. Ο ρυθμός ήταν καταιγιστικός με την μπάλα να ανεβοκατεβαίνει ταχύτατα στις δύο εστίες. Η Α.Ε.Π. ανασυγκροτήθηκε, παρόλες τις αλλαγές του Χρήστου Λάλλου, πέτυχε δύο γκολ και δημιούργησε πολλές φάσεις στην εστία του Χατζή.
Το φιλμ του αγώνα
8΄- Δυνατό σουτ του Παπαμιχαήλ με δυσκολία απέκρουσε ο Χατζής.
13΄- Ο Καλαμπούκας σέντραρε και ο Β. Καραμιχάλης από κοντά πλάσαρε άουτ.
31΄- Σέντρα του Μελά από δεξιά, ο Καλαμπούκας έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στην πλάτη του Χριστοφορίδη άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Τσακστάρα, δίνοντας το προβάδισμα στη Γαλατινή με 1-0.
35΄- Συνεργασία Β. Καραμιχάλη και Καλαμπούκα, σουτ του τελευταίου από το ύψος της περιοχής απέκρουσε σε κόρνερ ο Τσακστάρας.
40΄- Σουτ του Παπαντωνίου από ευνοϊκή θέση πέρασε ελάχιστα άουτ.
42΄- Πασέ του Χρ. Καραγιάννη από πλεονεκτική θέση κόντραρε στο Ζιώγα και κατέλεξη κόρνερ.
50΄- Ο Χρ. Καραγιάννης εκτέλεσε από αριστερά φάουλ και ο Παπακωνσταντίνου με κοντινή προβολή ισοφάρισε σε 1-1.
55΄- Ο Καλαμπούκας από δεξιά σέντραρε παράλληλα, προβολή του Τσιτάκη βρήκε το αριστερό κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια βολίδα του Τριφόπουλου απέκρουσε εντυπωσιακά ο Τσακστάρας.
57΄- Ο Χρ. Καραγιάννης σέντραρε από δεξιά και ο Παπαμιχαήλ μόνος προ κενής εστίας πλάσαρε άουτ.
60΄- Ολέθριο λάθος του Μαντζώλα εκμεταλλεύτηκε ο Ηλίας που πέτυχε το 2-1 με κοντινό πλασέ.
70΄- Πλασέ του Τσιτάκη από τα 4 μ. απέκρουσε ο Τσακστάρας σε κόρνερ.
73΄- Απογείωση του Χατζή σε φοβερό φάουλ του Τζερεμέ.
75΄- Ο Ηλίας σέντραρε και ο Κουτσομήτρος ανενόχλητος έπιασε την κεφαλιά που μπλόκαρε ο Τσακστάρας.
77΄- Ο Χρ. Καραγιάννης πέρασε και τον τερματοφύλακα, αλλά καθυστέρησε αναίτια και ο Παπαντωνίου απομάκρυνε σε κόρνερ.
80΄- Ο Κουτσομήτρος βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ μετά από κάθετη πάσα του Ηλία, αλλά ο Τσακστάρας απέκρουσε εντυπωσιακά.
84΄- ΄Εξοχος συνδυασμός Παπαμιχαήλ - Χρ. Καραγιάννη και ο τελευταίος με άπιαστο πλασέ ισοφάρισε σε 2-2.
91΄- Ο Τριφόπουλος σέντραρε και ο Μανώλης ανενόχλητος από κοντά με προβολή σημείωσε το τελικό 3-2.ΓΑΛΑΤΙΝΗ (Μιχάλης Σαμαράς): Χατζής, Στ. Κατσιάς (30΄Ν. Καραμιχάλης), Ζιώγας (65΄Μανώλης), Παπαντωνίου, Μελάς (45΄Μπλιάγκος), Τσότσος (65΄Ν. Κατσιάς), Τριφόπουλος, Ηλίας (83΄Αλεξίου), Παπαρίζος (45΄Τσιτάκης), Καλαμπούκας, Β. Καραμιχάλης (58΄Γ. Κουτσομήτρος)
Α.Ε.Π. (Χρήστος Λάλλος): Τσακστάρας,  Φαλτάκας,  Μαντζώλας, Παπακωνσταντίνου  (65΄Φουσάνης),  Πουταχίδης (60΄ Παπανικολάου), Πολύζος (50΄ Τσιάρας), Ιωαννίδης (75΄ Καρατζάς),  Χρ. Καραγιάννης, Παπαμιχαήλ, Τζερεμές (77΄ Γ. Καραγιάννης), Χριστοφορίδης (65΄Σούλας)