ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ BLOG (http://aepvatolakkou.blogspot.gr/) ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΤΟΥ....

Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2009

Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ - ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ 0 - 3

ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΗΣ Α.Ε.Π. 2009-2010

ΜΑΓΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Σε ένα βαρύ γήπεδο διεξήχθη ο σημερινός αγώνας κόντρα στη Νάουσα. Μια Νάουσα να έχει την τύχη με το μέρος της και να προηγείται από το 6' λεπτό της συνάντησης έπειτα από απ΄ευθείας εκτέλεση φάουλ.
Η Α.Ε.Π. πάλεψε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια, αλλά η τύχη δέν ήταν με το μέρος της. Από 2 δοκάρια είχαν οι δύο ομάδες με τον Γκορουμάνο στο 26' και τον Καραλιόπουλο στο 43'.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Α.Ε.Π. μπήκε δυνατά στο παιχνίδι , έκανε πολλές ευκαιρίες χωρίς να καταφέρει να σημειώσει κάποιο τέρμα.
Προδόθηκε κυριολεκτικά από την τύχη της.
Η Νάουσα κατάφερε να βάλει άλλα δύο τέρματα με αντεπιθέσεις στο 63' και στο 86'.
Μαγικό το αποτέλεσμα του αγώνα. Ο νόμος της μπάλας τιμωρεί !!! λένε!!! Εξακριβωμένο για άλλη μια φορά σήμερα.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

6' Εκτέλεση φάουλ από 30 μέτρα, η μπάλα βρήκε το δεξιό κάθετο δοκάρι του Τσακστάρα και κατέληξε στα δίχτυα.
7' Ο Καραγιάννης μετά από ατομική προσπάθεια έβγαλε τετ α τετ τον Τζερεμέ, αλλά βγήκε από θέση οφ σάιντ.
8' Εκτέλεση κόρνερ για την Νάουσα στο δεύτερο δοκάρι και ο Ιωάννου με μονοκόμματο σουτ έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.
9' Ατομική προσπάθεια του Καραγιάννη, μπήκε στην περιοχή , πάσα στον Τσιάρα, αλλά άστοχο το σουτ.
17' Μετά από σύγχυση στην άμυνα της Α.Ε.Π. ο Δημητριάδης δέν κατάφερε να διπλασιάσει το σκορ γιά την Νάουσα.

20' Σούτ του Τζερεμέ μπλόκαρε σταθερά ο Ραβούσης.
23' Σούτ βολίδα του Γκορουμάνου εξουδετέρωσε πάλι ο Ραβούσης.
25' Ο Καραγιάννης μπήκε από πλάγια εντός περιοχής, πλάσαρε, απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας Ραβούσης.
26' Σέντρα σουτ του Γκορουμάνου, η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι των Ναουσαίων.
35' Σούτ του Δημητριάδη έξω από την περιοχή της Α.Ε.Π. με υπερπροσπάθεια έβγαλε σε κόρνερ ο καταπληκτικός για άλλη μια φορά γκολκίπερ της Α.Ε.Π. Κ. Τσακστάρας.
42' Γέμισμα στον Τρούπκο στην περιοχή, πλασέ αλλά ο νεαρός γκολκίπερ έδιωξε εντυπωσιακά.
43' Σούτ του Καραλιόπουλου η μπάλα βρήκε το δοκάρι, επαναφορά της μπάλας σε παίκτη της Νάουσας, το σουτ πέρασε άουτ.
Δεύτερο ημίχρονο.
47' Φοβερό σουτ του Χαραλαμπίδη πέρασε ελάχιστα άουτ.
50' Διπλή ευκαιρία από πλευράς Νάουσας, πέρασε ανεκμετάλλευτη.
51' Σούτ του Τζερεμέ μπλόκαρε ο Ραβούσης.
62' Εκτέλεση κόρνερ από δεξιά με τον Τζερεμέ, την κεφαλιά πήρε ο Ιωαννίδης, η μπάλα πέρασε σύριζα από το δοκάρι.
66' Επέλαση Γκορουμάνου από δεξιά, σέντρα στην περιοχή, αλλά έδιωξαν οι αμυντικοί.
73' Λάθος από το αριστερό άκρο της άμυνας, εκμεταλλεύτηκε ο Χατζηγεωργίου και με πλασέ έκανε το 0-2.
74' Εκτέλεση φάουλ από δεξιά για την Α.Ε.Π. στο δεύτερο δοκάρι, πήρε την κεφαλιά ο Κυριακίδης και πάνω από την γραμμή έδιωξαν οι αμυντικοί.(πιθανόν να πέρασε τη γραμμή).
77' Παρόμοιο λάθος της άμυνας (του 2ου γκολ) από αριστερά πάλι με τον ίδιο παίκτη, το πλασέ έδιωξε σωτήρια ο Τσακστάρας.
83' Εκτέλεση κόρνερ του Γκορουμάνου, επικράτησε σύγχυση στην περιοχή, αλλά τα αλλεπάλληλα σουτ βρήκαν σώματα αμυντικών.
85' Σέντρα από αριστερά, η κεφαλιά του Σίμου πέρασε άουτ.
86' Λίγο πριν την αλλαγή του ο Καραλιόπουλος βρέθηκε ακάλυπτος μέσα στην περιοχή, έκανε το πλασέ και διαμόρφωσε το σκορ σε 0-3.

Πολύ καλή η διαιτησία: Γκλαβίνας, Σταγγόλης και Σιδηρόπουλος Σ.Δ. Καστοριάς.

Κίτρινες κάρτες για την Α.Ε.Π. είδε ο Κυριακίδης, ενώ από πλευράς Νάουσας οι: Αργυρίου Π., Δημητριάδης καί Σίμος.

Α.Ε.Π. Τσακστάρας, Κυριακίδης (Χαραλαμπίδης Β.78'), Τσιάρας, Φαλτάκας, Μαντζώλας, Χριστοφορίδης, Ιωαννίδης (Ασλανίδης 78'), Τζερεμές (Κοτζατίσογλου 82'), Θ. Χαραλαμπίδης, Γκορουμάνος, Χρ. Καραγιάννης. Προπονητής:Χρ. Λάλλος.

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ: Ραβούσης, Αργυρίου Πασχ. ,Μηλιώτης, Αραμπατζής, Σίμος, Δάλλας, Καραλιόπουλος (86' Βλαχοδήμος), Αργυρίου Γρ., Δημητριάδης (88' Τεληγιαννίδης), Τρούπκος, Ιωάννου(63' Χατζηγεωργίου). Προπονητής: Θανάσης Γλώσσης.