ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ BLOG (http://aepvatolakkou.blogspot.gr/) ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΤΟΥ....

Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2010

ΝΑΟΥΣΑ - Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ 1 - 1 (0 - 1) 20 η αγωνιστική.

Συναρπαστικός αγώνας διεξήχθη σήμερα εν όψη της 20 ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Δ' Εθνικής στο γήπεδο της Νάουσας, με την τοπική ομάδα να φέρνει τον αγώνα στα ίσα στο 93' με γκολ του Τρούπκου. Το σκορ άνοιξε για την Α.Ε.Π. ο Σάββας Κυριακίδης στο 23' και κατάφερε να το κρατήσει για 70' ολόκληρα λεπτά.
Δυναμικά μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, με την Νάουσα να έχει την πρωτοβουλία και την Α.Ε.Π. παρατεταγμένη σε αμυντικό σχήμα, παίζοντας με αντεπιθέσεις, κάτι που της βγήκε και έφυγε από την Νάουσα με τον βαθμό της ισοπαλίας.
Πολλές χαμένες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες με μοιραίους παίκτες τον Δημητριάδη για την Νάουσα και τον Καραγιάννη για την Α.Ε.Π. να χάνουν κλασικές ευκαιρίες.

ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ
α' ημίχρονο

4' καλό σουτ του Δημητριάδη πέρασε ελάχιστα άουτ.
12' εκπληκτικό κόψιμο του Φαλτάκα προ του Δημητριάδη που μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή της Α.Ε.Π..
14' Γκολ του Κοτζατίσογλου που ακυρώθηκε από τον επόπτη Χριστάκογλου σε λανθασμένη υπόδειξη οφσαιτ.
15' σωτήρια η επέμβαση από τους Κυριακίδη και Αθανασόπουλο, στην επιθετική προσπάθεια του Δημητριάδη.
17' φανταστικό ανάποδο ψαλίδι του Σίμου λίγο πάνω από τα δοκάρια του Αθανασόπουλου.
 22' καλή εκτέλεση κορνερ από τον Τζερεμέ, ο Σίμος έδιωξε πριν του υψηλόσωμου Φαλτάκα που βγήκε μπροστά.
23' δεύτερη εκτέλεση κορνερ για την Α.Ε.Π. με τον Τζερεμέ, έγινε σύγχυση στην άμυνα της Νάουσας και ο Κυριακίδης με πλασέ έκανε το 0 - 1.
28' με τον Ιωαννίδη να βγάζει τον Καραγιάννη μπροστά, να κάνει άνω κάτω την άμυνα της Νάουσας, αλλά το σουτ άουτ.
30' εκπληκτική απόκρουση του Αθανασόπουλου από το Γ της εστίας του.
36' γρήγορη αντεπίθεση Τζερεμέ, Καραγιάννη, με τον τελευταίο να πλασάρει πάνω στον Ραβούση.
38' σουτ βολίδα του Δημητριάδη από δεξιά, πέρασε λίγο άουτ.
β' ημίχρονο

57' καλή συνεργασία Παπαμιχαήλ και Καραγιάννη, να αδειάζει για ακόμη μιά φορά την άμυνα της Νάουσας και να πλασάρει πάνω στον γκολκίπερ Ραβούση.
66' σουτ του Δημητριάδη έξω από την περιοχή, έβγαλε εκπληκτικά ο Αθανασόπουλος σε κορνερ.
78' αντεπίθεση για την Α.Ε.Π. με τον Καραγιάννη να βγάζει παράλληλα σε θέση τετ α τετ τον Παπαμιχαήλ να μην καταφέρνει να νικήσει τον Ραβούση.
83' πάλι ο Καραγιάννης από θέση τετ α τετ δέν τα κατάφερε να σκοράρει.
85' απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Τεληγιαννίδη πέρασε ελάχιστα άουτ.
93' μοιραία στιγμή για την Α.Ε.Π. να αδυνατεί να απομακρύνει την μπάλα από την περιοχή της και τον Τρούπκο να εκμεταλεύεται κατάληλα την ευκαιρία που του δόθηκε και έκανε το τελικό 1-1.
95΄άλλη μία χαμένη ευκαιρία για την Α.Ε.Π. στα καρέ της Νάουσας να μην μπορούν να σκοράρουν για δεύτερη φορά.
Κακή η διαιτησία στο μεγαλύτερο διάστημα από τους: Δράγκο, Χριστάκογλου και Αλβανού (Χαλκιδικής).

ΝΑΟΥΣΑ: (ΓΑΙΤΑΝΟΣ) Ραβούσης, Παπατάνος, Μαράντης, Αραμπατζής, Σίμος, Δάλλας, Καραλιόπουλος (45' Τεληγιαννίδης), Αργυρίου (66' Φωτιάδης), Τρούπκος, Βλαχοδήμος, Δηματριάδης (69' Χατζηγεωργιου).

Α.Ε.Π. (Χ. ΛΑΛΛΟΣ); Αθανασόπουλος, Χριστοφορίδης, Κυριακίδης, Παπακωνσταντίνου, Φαλτάκας, Ιωαννίδης, Χαραλαμπίδης, Παπαμιχαήλ (88' Γκορουμάνος), Τζερεμές, Καραγιάννης, Κοτζατίσογλου (89' Ασλανίδης).
ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ Ο κ. ΓΑ'Ι'ΤΑΝΟΣ ΥΠΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΤΗΣΗ ΤΟΥ, ΛΥΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΤΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ.