ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ BLOG (http://aepvatolakkou.blogspot.gr/) ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΤΟΥ....

Τετάρτη 25 Μαρτίου 2015

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ: Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ - Α.Ο. ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΕΣ 1-3 (1-2) -Φωτό

ΣΤΑΘΗΚΕ ΑΤΥΧΗ - ΑΠΟΚΛΕΊΣΤΗΚΕ Η ΑΕΠ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣ. ΕΛΛΑΔΑΣ!!!
Αποχαιρέτησε το θεσμό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών η Α.Ε.Π., μετά την ήττα που γνώρισε από τον...
Α.Ο. Χουλιαράδων Ιωαννίνων στο ΔΑΚ Γρεβενών με σκορ 1-3.

Ο κακός αγωνιστικός χώρος μετά τη συνεχή βροχόπτωση, δεν βοήθησε καθόλου την ομάδα των Γρεβενών, που διαθέτει ποιότητα με πολύ καλή τεχνική, σε αντίθεση της ομάδας των Ιωαννίνων που έδειξε ότι υπερτερούσε στη δύναμη και το εκμεταλλεύθηκε με το καλύτερο.

Οι Ηπειρώτες προηγήθηκαν στο 23' λεπτό με αυτογκόλ του Θ. Λάλλου.

Στο 35' το σουτ του  Άγ. Κοτζατίσογλου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Τσακμάκη.
Πέντε λεπτά αργότερα στο 40' ο Ντούκας με κεφαλιά διπλασίασε σε 0-2.
Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση, όταν στο 43' ο Άγ. Κοτζατίσογλου με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ μείωσε το σκορ σε 1-2, όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν με γρήγορη αντεπίθεση, όταν στο 49' ο Τάτσης δέχτηκε βαθιά μπαλιά και πλάσαρε τον Αλεξίου για το 1-3.
Οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ανατροπή, είχαν τον πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά στάθηκαν για ακόμη μια φορά άτυχοι, όταν ο Άγ. Κοτζατίσογλου σημάδεψε για δεύτερη φορά το οριζόντιο δοκάρι του Τσακμάκη.
Στην εκπνοή του αγώνα και στις καθυστερήσεις ο Καλαιτζίδης δεν κατάφερε να εκμεταλλευθεί δύο κλασικές ευκαιρίες από πλεονεκτική θέση, ώστε να στείλει τις δύο ομάδες στην παράταση.

Διαιτησία: Καρατέρπος, Ιωαννίδης, Παπαδόπουλος (Κοζάνης)

Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ (Χ. Λάλλος): Αλεξίου, Τέγος, Παπαηλίας, Λάλλος Θ., Ζολώτας (66' Καρτσιούνης), Άγ. Κοτζατίσογλου, Μπιζιώτας, Ιωαννίδης, Κοτζατίσογλου Σ. (77' Ντεμάι), Hohxa (82' Παπαδόπουλος Χ.), Καλαιτζίδης.

Α.Ο. ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΕΣ (Σπ. Τασιούλας): Τσακμάκης, Σιουκουλάνη, Ντούκας, Βαζάτης, Γκόλιας, Τάτσης (84' Κολοβός), Νιτσιάκος (63' Μπάρκας), Ρούμπης (85' Σιαπλαούρας ), Αλεξίου, Τσουμάνης, Γεωργούλης.