ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ BLOG (http://aepvatolakkou.blogspot.gr/) ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΤΟΥ....

Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2009

Α.Ε.Π. Βατολάκκου - ΚΑΣΤΩΡ Καστοριάς 2-1 (0-1)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αγώνας για γερά νεύρα και λύτρωση στο
90΄για την Α.Ε.Π. και από ένα ημίχρονο για τις δυο ομάδες. Στο α΄ημίχρονο ο Κάστωρας επιβλήθηκε απόλυτα στον αγωνιστικό χώρο, προηγήθηκε, είχε δυο δοκάρια και θα μπορούσε να «καθαρίσει» τον αγώνα, αν δεν υπήρχε ο νεαρός Τσακστάρας που κράτησε την Α.Ε.Π. μέσα στο παιχνίδι. Στο β΄ημίχρονο όμως άλλαξε η μορφή του αγώνα με τους Πόντιους αποφασισμένους για την ανατροπή. Ισοφάρισαν, έχασαν πέναλτι και σημαντικές ευκαιρίες και δικαιώθηκε η επιμονή τους στο 90ο λεπτό με μια φοβερή κεφαλιά του Παπακωνσταντίνου
.

Φάσεις και γκολ

- Σουτ του Γκορουμάνου, με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

9' Σούτ του Γκορουμάνου απέκρουσε ο τερματοφύλακας Παπαδόπουλος.

11΄- Ο Τζερεμές πάσαρε ωραία στο Γκορουμάνο που αφού απέφυγε τρεις αντιπάλους σούταρε δυνατά και απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.

12΄- Βολίδα του Παπαγεωργίου από τα 30 μ. βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Τσακστάρα.

22΄- Έξυπνα εκτέλεσε άουτ ο Τζερεμές, σουτ του Γκορουμάνου από πλεονεκτική θέση, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

24΄- Ο Μαντζώλας τροφοδότησε το Δ. Ασλανίδη που σούταρε και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

37΄- Σέντρα του Κωνσταντίνου, η μπάλα αναπήδησε και έφτασε στον Τσομπάνη που πλάσαρε από το 1 μέτρο και ο Τσακστάρας απογειώθηκε κυριολεκτικά και κράτησε ανέπαφη την εστία του.

38' Χαμένη ευκαιρία του Χρ. Καραγιάννη από θέση τετ α τετ.

43΄- Κόρνερ εκτέλεσε ο Μαλεγκάνος, ο Τσακστάρας απέκρουσε με τις γροθιές, ο Τσομπάνης ανενόχλητος πήρε την επαναφορά και με πλασέ σημείωσε το 0-1.

45΄- Λάθος πάσα του Χαραλαμπίδη εκμεταλλεύτηκε ο Τσομπάνης που σούταρε δυνατά και ευτυχώς για την Α.Ε.Π. η μπάλα βρήκε για 2η φορά το οριζόντιο δοκάρι.

48΄- Φάουλ εκτέλεσε ο Νικολάου, αδράνησαν οι αμυντικοί της Α.Ε.Π. και ο Παπαγεωργίου από κοντά πλάσαρε βρίσκοντας η μπάλα τη συμβολή των δοκών του Τσακστάρα.

67΄- Αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ του Τζερεμέ και

ο Ιωαννίδης με άπιαστη κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

73΄- Καθαρή ανατροπή του Γκορουμάνου απ’ τον Παπαδόπουλο και πέναλτι για την Α.Ε.Π. που εκτέλεσε ο Γκορουμάνος άουτ.

84΄- Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Τζερεμέ, βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου.

87΄- ΄Εξοχη κάθετη πάσα του Παπανικολάου στο Τζερεμέ, τον κεραυνό του οποίου απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.

90΄- Κόρνερ εκτέλεσε ο Γκορουμάνος και

ο Παπακωνσταντίνου

με φοβερή κεφαλιά έδωσε τη νίκη στους Πόντιους με σκόρ 2-1.

Άριστη η διαιτησία των: Λ.Βλιώρα, Σ. Ντουρμά, Π. Οικονόμου του
συνδέσμου Λάρισας.

Α.Ε.Π. Χρ. Λάλλος: Τσακστάρας, Χριστοφορίδης, Κυριακίδης, Μαντζώλας, Παπακωνσταντίνου, Ιωαννίδης, Τζερεμές (85'Φουσάνης), Ασλανίδης (56'Πουταχίδης), Καραγιάννης, Χαραλαμπίδης (80'Παπανικολάου), Γκορουμάνος.
Κίτρινες κάρτες για την Α.Ε.Π. είδαν οι Ασλανίδης, Παπακωνσταντίνου.

Α.Ο. ΚΑΣΤΩΡ. Σ. Παπαδόπουλος: Παπαδόπουλος, Λιόντος (80'Παλαιοδήμος), Πρωτόγερος, Ιωαννίδης, Κων/νου, Παπαγεωργίου, Χριστοφορίδης, Νικολάου, Αφεντουλίδης (65'Κυριζάκης), Μαλεγκάνος, Τσομπάνης(46'.Σιοπόβου)
Κίτρινες κάρτες για τον Κάστωρ είδαν οι Αφεντουλίδης, Χριστοφορίδης και ο τερματοφύλακας Παπαδόπουλος (ανατροπή).